MDŽ - 5. března 2012

Máme tu skoro jaro a Bystřice ho chtěla přivítat v rámci oslav MDŽ malou estrádou.

MDŽ - 5. března 2012

Sál se naplnil do posledního místa už před 15 hod., hosté usedají ke stolům s občerstvením,Které jako vždy vytvořily místní ženy a může se začít.Naše slečna konferenciérka zahajuje, je mladá, hezká a její milý projev umocňoval atmosféru a perfektně provázel celým programem.Zapískání na píšťalku odstartuje úvodní gratulační pásmo Slunce-seno-Bystřice a rozjíždíme se.

Škopková s Konopníkovou hartusí, postel s babičkou je připravená, velebnost nám svítí. Známé postavy z filmu nezklamaly a ani další scénky či písničky neměly chybu. Seznamovací kancelář poradí jak získat zánovní sekačku, navštívíme i psychologa, aby poradil v manželství, a nakonec se můžeme i přiučit, jak se ubránit případnému znásilnění při venčení pejska. Všechny ženy a dívky dostaly kytičku s přáním a jedeme dál. Roztomilá Darinka zazpívá duet s mistrem „Zvonky štěstí“, je tu pokus i o píseň „Dva modré balonky“ a rokenrol „My máme mládež“ rozparádí celý sál. Milým hostem, zároveň i hercem (farář Otík byl dokonalý) a hudebníkem byl Mgr. Jan Jiterský, ředitel Základní školy Bodláka a Pampelišky, který program svou přítomností a osobitým humorem doslova okořenil. Scénky střídala hudba, program běžel jak na drátku. Místní kumštýři prostě vystřihli tříhodinovou estrádu plnou zábavy a humoru.

Během odpoledne byla podávána káva, čaj a další výborné sladké i slané výtvory místních žen. Tím ale posezení nekončí, stoly se posouvají,aby vznikl prostor a zábava pokračuje tancem u hudby, kterou produkuje skupina Kantor, nám už známý Jan Jiterský. A znovu nutno říci, že tato hudba je přímo životabudičem pro každého, vždyť na parket zavítaly i oslavenkyně, které jinak netančí. Prostě zpívají všichni, tanec a smích nebere konce. Teprve večer kolem 21hod.se poslední hosté rozcházejí do svých domovů. Všichni společně doufáme, že se místní skupina přátel bude scházet dál, aby mohla v dalším ročníku zase potěšit svým amatérským vystoupením pro všechny ženy i když dnes už se tento svátek bez mužů přece neobejde a rády zahrajeme i jim.