Vánoční posezení 10.12.2011

     Počasí venku tomu sice nenasvědčuje, ale datum nás upozorňuje na blížící se vánoce.Proto se na sále v Bystřici koná tradiční vánoční posezení. V rohu svítí nazdobený strom, na stolech voní vánoční cukroví místních žen a v předsálí se připravuje zázemí na vaření kávy a čaje.Uvítací řeč přednese slečna Malá a program může začít.Jako vždy kapacita sálu nestačí, přidávají se židle, máme plno.Koledy a scénky dětí ze školy Bodláka a Pampelišky potěšily a v posledním vystoupení i s doprovodem klavíru p. ředitele zazněl vtipný dotaz, jakou nosnost má pódium. Otázka má své opodstatnění, žáků je čím dál víc.Poslední alelujá dozpíváno, všichni se loučí s přáním hodně štěstí, abychom se za rok zase sešli a opět p. Jiterský končí vtipem sobě vlastním, příště tolik netopit a rozšířit sál.Následuje chvilka stěhování a ta je využita k uvaření kávy a čaje k voňavému cukroví.

     Přichází naše dětičky z místní školky s paní ředitelkou a novou paní učitelkou, aby předvedly své vystoupení. Roztomile zpívající čertíky střídá nápaditý let letadlem po světě a nechybí ani koledy.Pěkné, milé, dojemné, máme radost. Je vidět, že se dětem ve školičce věnují a to je účel tohoto poslání.Odpolední program pokračuje krásnou poslechovou hudbou se zpěvem a vyprávěním o vánočních tradicích. Hosté mohou poslouchat, nebo si případně koupit malé dárky, které se zde prodávají. Malované zvonečky, věnečky či svícínky, různé vitamíny nebo čaje.Posledními účinkujícími v dnešním odpoledni jsou staří známí Řehečáci. Opět dobře naladěni. Diváků sice už ubylo, přece jen celé odpoledne bylo náročné, nicméně o to je atmosféra pohodovější. Vyprávění střídají i písničky složené přímo na tělo a nechybí ani koledy,které zpíváme společně.V této takřka rodinné pohodě se dozpíváme do pozdního večera, svátečně naladění hosté pomalu, ale jistě odchází.Muzikanti zasednou k zaslouženému občerstvení a jejich obdivuhodná vitalita a výdrž být v dobré náladě se na unavené organizátory přenese takovým způsobem, že zasednou také a zapojí se do diskuze.A tak sál opouštíme opravdu pozdě, ale s pocitem příjemně prožitého odpoledne.

 

Sejdeme se za rok? Určitě !
Přejeme hodně dárků pod stromečkem !!!© 2012 | Comtex Network Systems | Administrace |                                                | Nahoru ^