Vítejte na stránkách obce Obec Bystřice, chcete si nastavit zobrazení:

Obecní knihovna

Naše obecní knihovna prošla rozsáhlou rekonstrukcí, díky které jsme rozšířili kapacitu celého objektu o více než polovinu. Zároveň jsme knihovnu vybavili stolními počítači a rychlým internetovým připojením. Díky nové informační technologii je možné využívat knihovnu nejen pro zapújčení oblíbených knižních titulů, ale i jako internetovou kavárnu.

Několik málo slov o naší knihovně 

 • Knihovna sídlí v budově Mateřské školy v Bystřici, kde v přízemí zaujímá samostatnou zrekonstruovanou třídu.

 • Zřizovatelem knihovny je Obec Bystřice.

 • Knihovna se podílí na kulturním životu obce. Spolupracuje s místní Mateřskou školou. Pro malé předškoláky připravuje program během celého roku.

 • Knihovna může nabídnout širokou škálu románů, povídek, detektivek a naučné literatury. Na své si přijdou děti, začínající čtenáři i dospělí. 

 • Návštěvníci mohou čerpat jak ze stávajícího fondu knihovny, ale také samozřejmě z výměnného fondu Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně, který je pravidelně aktualizován.

 • Čtenáři mohou využívat bezplatného přístupu na internet nebo o objednávku knih na přání.

 • Všechny služby jsou poskytovány zdarma.

Kontakt:

Knihovna Bystřice
Bystřice 23
507 23 Libáň

knihovna.bystrice@gmail.com

 +420 608 652 886

Knihovnice: Martinková Anna

Otevírací doba

Středa

16:00 - 17:30

Besedy

Pravidelně pořádáme besedy se zajímavými hosty nejen z literárního prostředí. Besedy se zpravidla konají jednou měsíčně a vzhledem k omezené kapacitě knihovny, je nutně si zarezervovat vstupenku v předstihu. 

aktualizováno: 5. 2. 2021 16:54, OI Developer

Novinky z Obce

 • Tereza Jágrová
Velikonoce

Velikonoce

Krásné velikonoční pondělí? Jelikož ani letos nemůžou koledníci vyjít na koledu, tak nám tu opět běhal velikonoční zajíček s plnou nůší dobrot pro všechny děti v Bystřici. Koledu opět zanechal na plotě či u dveří domu. Tak ať aspoň z části nahradí to co se nemůže. No a na závěr? I když v Bystřici se i nesplnitelné věci plní a vznikají různé akce a tradice, tak si z celého ❤️ přeji, aby z těchto velikonoc tradice nevznikla a vrátili jsme se k “obyčejným” krásným svátkům jara.?

Úřad
Obec
Volný čas
 • OI Developer

Hasiči

Veškeré informace najdete na webových stránkách dobrovolných hasičů Bystřice na odkazu výše.

Hasiči
Obec
Volný čas
 • OI Developer

Mateřská škola

Veškeré informace o bystřické mateřské škole najdete na stránkách mateřské školy na odkazu výše. 

Obec
 • OI Developer

Obec Bystřice

Kde se nachází

Obec Bystřice je malebná obec ležící 13 km od Jičína v královehradeckém kraji. V obci žije okolo 350 stálých obyvatel. Bystřice je součástí mikroregionu Mariánská zahrada a úzce spolupracuje s obcemi z okolí na zvelebování naší krajiny.

Obec
 • OI Developer

Informační SMS a e-maily

DOSTÁVEJTE AKTUÁLNÍ INFORMACE PŘÍMO NA VÁŠ TELEFON

Chcete-li vždy dostávat aktuální informace o dění v obci, stačí se zaregiistrovat k odběru novinek níže na stránkách v sekci "dostávejte novinky".

Úřad
Obec
Volný čas