Obecní výlet - 10. května 2014

Tradiční jarní výlety z Bystřice po vlasti české už mají své příznivce a tak se stalo, že je letos přihlášeno padesát účastníků zájezdu a přestože byl odjezd určen na 3,30hodin sobotního rána 10.května, všichni dorazili bez zpoždění

Obecní výlet - 10. května 2014

Seznámení s řidičem panem Vilémem, pak nám pan Macek připomíná program dne a doporučuje ještě do ranního kuropění pospat, abychom na náročný výlet načerpali síly. Po sedmé hodině posnídat a už parkujeme v Českém Krumlově u grafitového dolu. Osvěžíme se točenou malinovkou a nastává legrace. Jsme totiž rozděleni do dvou skupin, vyslechneme výklad našeho průvodce a jdeme vyfasovat ochranné oblečky, do kterých se naše nesourodá skupinka obléká. Mají snad všechny velikosti. Apartními doplňky jsou holínky a ochranné helmy, které si ještě necháme dozdobit lampou s baterií u opasku.

Krátké focení a jdeme čekat na vláček. Jičíňáci odkojení městem pohádky čekají mašinku s vagónky, když se však po kolejích přibližuje rachotící souprava připomínající krabičky od olejovek, smiřujeme se s realitou, nasoukáme se do vozíčků a vjíždíme do chodeb grafitového dolu. Zajímavá prohlídka, byla to těžká práce, podél kolejí teče průzračná voda. Je tu úžasný vzduch, alergici si libují. Zpátky jdeme pěšky. Omýt holinky od bláta a jdeme vracet oblečky. Další je na programu Stezka korunami stromů na Lipně. Počasí nám zatím přeje, jedeme tedy lanovkou,část lidiček malým autobusem, nahoru pod dřevěnou věž, která má výšku 40metrů a je bezbariérová.

Adrenalinové lávky a suchý tobogán lákají nejen děti. Díky větru je krásný rozhled do všech stran. Máme čas i na oběd a pokračujeme směrem k Hluboké. Cestou se zastavíme ve vesničce Holašovice, která je zapsána na seznamu UNESKO, protože jsou zde unikátní budovy ve stylu tzv.selského baroka.Poslední návštěvou bude zámeček Ohrada u Hluboké, kde si prohlédneme lovecké expozice a následně projdeme nejstarší ZOO u nás, která je u zámečku podél Munického rybníka. Je to milá procházka nakonec, rozkvetlé, udržované prostředí je odpočinkem a naučnou zónou pro dospělé i děti.Příjemně unavení odjíždíme do Plané nad Lužnicí, kde v restauraci Maxim maximálně vyšli vstříc a jsme uzavřená společnost. Nekouří se tu a vzhledem k tomu, že byla předem naplánována a nahlášena nabídka večeří, nečekáme dlouho a večer plyne v pohodové náladě a diskusi o tom, co se za celý den prožilo a vidělo.

Cestou domů začíná pršet, ale to už nám celkem nevadí, odpočíváme.Děkujeme panu řidiči, který nás bezpečně dovezl a rozvezl o půlnoci po Bystřici a velký dík patří i panu Mackovi a Fr.Hlavatému za krásné zážitky z perfektně naplánovaného výletu po Jižních Čechách. Je stále co objevovat a poznávat, navíc jsme klikaři co se týče počasí, vždyť celý týden řádí aprílový nečas s přeháňkami a my dnes měli takřka slunečno, bez srážek.Budeme se těšit na další nápadité akce zase za rok. Děkujeme.

Velikonoce

Krásné velikonoční pondělí? Jelikož ani letos nemůžou koledníci vyjít na koledu, tak nám tu opět běhal velikonoční zajíček s plnou nůší dobrot pro všechny děti v Bystřici. Koledu opět zanechal na plotě či u dveří domu. Tak ať aspoň z části nahradí to co se nemůže. No a na závěr? I když v Bystřici se i nesplnitelné věci plní a vznikají různé akce a tradice, tak si z celého ❤️ přeji, aby z těchto velikonoc tradice nevznikla a vrátili jsme se k “obyčejným” krásným svátkům jara.?

Veškeré informace najdete na webových stránkách dobrovolných hasičů Bystřice na odkazu výše.

Informační SMS a e-maily

DOSTÁVEJTE AKTUÁLNÍ INFORMACE PŘÍMO NA VÁŠ TELEFON

Chcete-li vždy dostávat aktuální informace o dění v obci, stačí se zaregiistrovat k odběru novinek níže na stránkách v sekci "dostávejte novinky".

Bystřice má nový obecní web

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany. Co nového Vám přináší, jaké jsou její hlavní výhody? To se dozvíte v tomto článku.

• Hospoda
Jarní estráda aneb zatoulané MDŽ

Jarní estráda se koná v sobotu 23. března 2019 od 16 hodin na sále bystřické hospody.