Hasičský výlet - 19. května 2012

Je tu máj a natěšení výletníci vyráží v sobotu 19.5.2012 ráno na poznávací výlet po Čechách.

Hasičský výlet - 19. května 2012

Tentokrát směřujeme na českomoravskou vysočinu. První krátká zastávka je u mohyly J.Žišky z Trocnova a následuje prohlídka hradu v Polné. Pokračujeme do Jihlavy, tady bude vlastně hlavní program celodenního výletu. Autobus parkuje u ZOO, zde začínáme občerstvením a následně prohlídkou areálu. Nápaditý program s výukou dravců nás zaujme a přestože je většina ZOO ve stadiu dostavby, v zalesněné části zahrady je prostředí velice příjemné.

Následuje prohlídka města, nákup suvenýrů, zvládneme oběd a sestupujeme v historické části města do Katakomb. Po řádném ochlazení a stoupání s klesáním po mokrých kamenech odjíždíme do Žďáru nad Sázavou, abychom znovu počítali schody. Mezitím máme v autobuse kulturní vložku, gratulujeme hromadně básničkou oslavenci p. F.Mackovi, který ve čtvrtek slavil narozeniny a vymyslel plán tohoto výletu.

Ale zpět na bílé schody, jak kdo stačí s dechem, vystoupíme na Zelenou horu do poutního kostela sv. Jana Nepomuckého, abychom obdivovali vyjímečnou impozantní stavbu.Tato nádherná památka stála za ten výstup.Přeje nám počasí, pofukuje, ale hřeje slunce.Na parkovišti při návratu vytvoříme hromadné foto u autobusu a jedeme do Trhové Kamenice, kde je zamluvena večeře v nekuřácké restauraci Radnice. Dobrý výběr. Rychlá, milá obsluha a pěkné prostředí.

Posloucháme z rozhlasu hokej a snažíme se našim fandit. Nevyšlo to, se Slovákama prohráváme, ale to nám vůbec nekazí chuť do jídla a radost z výletu.Kolem 22hod. v dobré příjemné náladě odjíždíme směrem k domovu.Nebyl dnes plný autobus, jak bývá zvykem, ale užili jsme si to, plán výletu všechny účastníky zájezdu potěšil.Díky patří i panu řidiči, který byl vždy na smluveném místě a odvezl nás v pořádku zase do Bystřice.Těšíme se na další cestování za poznáním.

Fotky najdete zde.

Novinky z a

Velikonoce

Krásné velikonoční pondělí? Jelikož ani letos nemůžou koledníci vyjít na koledu, tak nám tu opět běhal velikonoční zajíček s plnou nůší dobrot pro všechny děti v Bystřici. Koledu opět zanechal na plotě či u dveří domu. Tak ať aspoň z části nahradí to co se nemůže. No a na závěr? I když v Bystřici se i nesplnitelné věci plní a vznikají různé akce a tradice, tak si z celého ❤️ přeji, aby z těchto velikonoc tradice nevznikla a vrátili jsme se k “obyčejným” krásným svátkům jara.?

Veškeré informace najdete na webových stránkách dobrovolných hasičů Bystřice na odkazu výše.

Informační SMS a e-maily

DOSTÁVEJTE AKTUÁLNÍ INFORMACE PŘÍMO NA VÁŠ TELEFON

Chcete-li vždy dostávat aktuální informace o dění v obci, stačí se zaregiistrovat k odběru novinek níže na stránkách v sekci "dostávejte novinky".

Bystřice má nový obecní web

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany. Co nového Vám přináší, jaké jsou její hlavní výhody? To se dozvíte v tomto článku.