Pálení čarodějnic - 30. dubna 2013

Pálení čarodějnic většinou spojujeme s jarním počasím, dnes to však nevypadá na májový večer, fouká a je chladno.

Pálení čarodějnic - 30. dubna 2013

Přesto se na hřišti večer sejdou občané Bystřice v hojném počtu. Společně s dětmi a průvodem přejdeme k letišti, kde čeká k podpálení obrovská fatra plná větví, papírů, krabic a starého dřeva. Díky pí Beránkové tu nemáme černý kouř.

Odchytila totiž řidiče s plným autem pneumatik, měl namířeno nahoru k ohni a bylo jasné, co zamýšlí. Naše bojovná důchodkyně si na něj počkala, zastavila, vyslechla a rovnou upozornila, že si píše SPZ a hlásí to paní starostce. Takže řidič se vrátil a gumy si odvezl. Občas se vyplatí být všímavý ke svému okolí.

Oheň hřeje a náš průvod se pomalu vrací k menšímu táboráku na hřišti, abychom si opekli dobrého buřtíka. Vše se snědlo, pochutnali jsme si, nálada u ohýnku takřka rodinná, a to se nám líbí, proto jsme tu!