Vesnice roku - 17. června 2013

Letos probíhá 19. ročník soutěže Vesnice roku.

Vesnice roku - 17. června 2013

Přihlášeno je 31 obcí. Bystřice je mezi nimi.Komise má přijet 17. 6. 2013 odpoledne, proto prožíváme víkend v horečných přípravách na sále. Jako vždy nám pomáhá stálá parta lidiček. Část výzdoby nám zůstala ze svatby, která se zde konala, takže nyní stačí nastříhat ubrusy, doladit fotky, stolečky s prezentací obce a komise může dorazit.Blíží se 15.30 hod. a komise je tu.

Pohoštění naservírováno, ohřívá se boršč, v lednici se chladí nápoje, u stolečků jsou všichni připraveni, projektor se žhaví a paní starostka dolaďuje program. Komise přijela, představila se a poté byla vyzvána k posazení se ke kávě a dalším nápojům. Souběžně probíhá prezentace obce, na chvilku přijel i pan J. Jiterský. Čas však neúprosně běží, komise má přesně rozdělenou dobu na každou vesnici, takže musíme končit, rozdáme dárečky a loučíme se.Letos vyhrály Holovousy, obec v jičínském okresu.

Nevadí. Snad se to příště povede nám. Jsme spokojení s tím, co tu máme i bez výhry. Posedělo se, popovídalo a prostě jsme rádi, že se máme!

Novinky z Obce

Platba brambor 2024

Zpráva od společnosti Agro Bystřice a.s. ohledně platby brambor pro rok 2024.

Kuželna

Nová a moderní bystřická kuželna se nachází v centru obce vedle obecního úřadu č.p. 111.

Kuželna přímo navazuje na obecní hospodu. Zájemcům je k dispozici dvoudráha.

Otevírací doba bystřického Coopu

Vzhledem ke změně vedoucí naší bystřické prodejny Coop došlo i k menší úpravě otevírací doby prodejny??